Mullon kesäpalatsilla tuommonen Honta, hiukka vaan jo kulahtaneemman näkönen.
Pyhänä tarvihin sitä, ekana porasin sähköporakonneella yhen reijän, kaikki meni hyvin. Sammutin poran ja sitten Hontan.
Vaan sitten kun yritin vähän aijjan piästä rälläköijä jotakii (kone Gern 650W), niin Honta ei antanu virran pihhaustakkaan vaikka oli käynnissä, ei syttyny vihree virran valo eikä heilahtanu sykemittarin tolopat. Painelin kaikki varo-, vika- ja ylikuumenemisnamikat (löysin 3 kpl) läpi, vaan ei tullu voltit takasin.
Lopetin urakoinnin, siirsin Hontan sen enempää sitä tutkimatta liiteriin, ja aloin perkaamaan kaloja.
Kun menen seuraavan kerran kesäpalatsille niin mistä alan ehtimään vikkaa virran puutteeseen? No Hontasta tietysti, vaan mistä kohti siitä?
Jos joku on asiasta enemmän perillä, eikä pihistä tietämystään, hän tulee hämmästymään kiitosten runsautta jos voltit löytyy.
![Undecided :-\](https://www.vmpk.fi/forum/Smileys/default/undecided.gif)
[ylläpito on poistanut liitteen]